Dnia 15 marca 2013 r. odbył się XI Konkurs Wiedzy o Gospodarce w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy pod  hasłem „Zarządzanie produkcją”.
W zmaganiach konkursowych rywalizowali uczniowie Technikum   z Oleśnicy, Twardogóry, Sycowa oraz Bierutowa.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie zmagali się z testem jednokrotnego wyboru, który sprawdzał  ogólną wiedzę  z zakresu ekonomii i finansów. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła młodzieży  internetowa gra symulacyjna „Małe przedsiębiorstwo produkcyjne”. Każdy uczestnik wcielał się w rolę menedżera przedsiębiorstwa produkcyjnego, którego zadaniem było podjecie decyzji na temat  asortymentu oraz wielkości produkcji .Uczniowie  rywalizowali między sobą  w 5 –ciu ośmiominutowych rundach., których efektem był wygenerowany zysk lub  osiągnięta strata. Gra odzwierciedlała rzeczywistą sytuację rynkową oraz problemy z jakimi borykają się przedsiębiorcy działający na rynku konkurencji, rozwijała  także  wśród uczestników kreatywne myślenie i umiejętność przewidywania przyszłych zjawisk. Komisja konkursowa w skład której wchodzili opiekunowie  wszystkich 4 drużyn,wyłoniła 4 laureatów:
I miejsce – Damian  Kulicki z ZSP w Sycowie, opiekun Anna Mak

II miejsce – Patryk Sobieraj  ZSP Oleśnica, opiekun Agnieszka Walichnowska

III miejsce – Przemysław Skafarek z ZSP w Twardogórze, opiekun Wanda Zabawa, Dominika Krawczyk

IV miejsce – Paweł Kuligowski z ZSP w Bierutowie, opiekun Barbara Bujak

Gratulacje Damian!!!

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie  Technikum Ekonomicznego w składzie Magdalena Wypchły, Joanna Wilkosz,  Bartosz Walicki i Damian Kulicki. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.

Gratulujemy im serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz