Dnia 17 września 2020 r. odbyła się Akcja Sprzątania Świata pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki itp. to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego prawidłowy recykling. W tym miejscu pojawia się temat prawidłowej segregacji plastiku.

W akcji Sprzątania Świata  wzięło udział 8 uczniów z klasy 1TL, 2TEG, 2TLG ,2BaG. Sprzątaliśmy teren szkoły oraz ulice przyległe.

Zorganizowano także w miesiącu październiku szkolny konkurs plastyczny  hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W konkursie tym wzięło udział 9 uczniów. I miejsce w konkursie zajął Juszczyk Szymon z klasy 2BWa, II miejsce uczennice z klasy 1TE Weronika Mielnik i Hanna Dysma, III miejsce Adam Kłobutowski z klasy 1TL.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata oraz w konkursie plastycznym dziękujemy za zaangażowanie.