Już od kilkunastu lat w październiku obchodzimy święto bibliotek szkolnych, które z czasem, z jednodniowego wydarzenia, przekształciło się w Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – najdłuższe święto w szkole, święto nie tylko nauczycieli bibliotekarzy, ale przede wszystkim uczniów, czytelników, użytkowników biblioteki czy osób poszukujących informacji.

Hasło święta bibliotek szkolnych w 2017 roku w naszej szkole brzmi:
Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach . (Cyceron)

PROGRAM obchodów MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2017 w bibliotece szkolnej ZSP w Sycowie:

Akcja:  „Uwolnij książkę i czasopismo”.  W bibliotece na przeznaczonym do tego stoliku uczniowie przez cały miesiąc będą mogli pozostawiać przeczytane już książki oraz czasopisma lub wymieniać je na inne, przyniesione przez kolejnych czytelników. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa
i spopularyzowanie samego faktu czytania.

• Wystawa:Historia  książki. Od kamiennej tabliczki do nowoczesnej  e-książki”
  • Wystawa: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska)
  • Konkurs: „Reklama książki” – konkurs na najlepszy projekt
  • Konkurs plastyczny: „Zaprojektuj okładkę do książki”
  • Konkurs: „ Słynne cytaty z książek”
  • „Wybieramy  najciekawszą  książkę  miesiąca  i roku”- konkurs zorganizowany przez bibliotekę  Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych oraz  Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Syców.

Trwają zapisy do Klubu   Miłośników   Książki.

Do udziału w konkursach zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły !!!

Szczegółowych informacji dotyczących konkursów (regulaminy, czas trwania, nagrody) udziela  organizator  –  mgr Joanna Kulicka, w Szkolnym Centrum Informacji, sali 26, bud. A.