W dniu 2 grudnia 2016 roku odbył się II etap (okręgowy) IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, której Patronat Honorowy obejmuje Minister Edukacji Narodowej. W tym dniu z testem wielokrotnego wyboru borykali się uczniowie z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do tego etapu. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie: Dominika Gretkowska (klasa 4 TL), Łukasz Kubacki (klasa 4 TL), Dominik Lenczowski (klasa 4 TL), Karolina Zaskórska (klasa 3 TL) i Kacper Kaczmarek (klasa 3 TL).

Te osoby udały się do Opola, gdzie odbywał się etap okręgowy w jednej ze szkół, kształcących w zawodzie technik logistyk. Uczniowie podjęli się rozwiązania 25 zadań w czasie 75 minut. Wygraną jest ostatni etap – FINAŁ IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, który odbędzie się w siedzibie organizatora. Miejsce w finale to m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego.

Wyniki zostały ogłoszone w dniu 15 grudnia w godzinach wieczornych i już wiemy, że szczęśliwcem, który dostał się do finału jest Karolina Zaskórska z klasy 3 TL, której serdecznie gratulujemy. Jednocześnie dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły. Już w marcu Karolina powalczy o indeks Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, wszyscy trzymamy kciuki!