O tym, że nauka nie zna granic przekonali się nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie. Stało się to za sprawą kursów metodyczno-językowych zorganizowanych na Sycylii w ramach projektu pt. „Kompetentni nauczyciele gwarantem rozwoju kompetentnych uczniów” realizowanego z programu Erasmus+ Edukacja szkolna, akcja Mobilność kadry edukacji szkolnej. Celem projektu było zwiększenie kompetencji dydaktycznych, metodycznych, językowych, społecznych i kulturowych poprzez uczestniczenie w szkoleniowym wyjeździe zagranicznym. W szkoleniach wzięło udział szesnastu nauczycieli, którzy znacząco poszerzyli swoje umiejętności i kompetencje w zakresie nauczania wielokulturowego oraz komunikacji w klasie, zaburzeń zachowania i przedwczesnego kończenia nauki, a także na temat bezpieczeństwa i kreatywności w Internecie.

Poza merytorycznym doskonaleniem zawodowym, nauczyciele mieli okazję poznać piękno Sycylii uczestnicząc w zorganizowanych wycieczkach m.in. na Etnę, do Taorminy, Palermo, Katanii, Cefalù, Syrakuzy oraz Noto.