Goethe-Institut we współpracy z Wirtualnym Centrum Targowo-Konferencyjnym AVATARLAND zorganizował 30 listopada 2021r. wirtualną konferencję dla uczniów szkół o profilu zawodowym. Po raz pierwszy zaproponowano uczniom konferencję, w której można było wziąć udział jako avatar.

W konferencji mogło wziąć udział około 20 szkół z całej Polski. Z każdej szkoły max. 10 uczniów.  Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z Technikum Logistycznego pod opieką p. Magdaleny Peter-Świstak.

Podczas konferencji uczniowie mogli:

• wysłuchać krótkich interaktywnych wykładów,
  • zapoznać się z ofertą firm niemieckich skierowaną do przyszłych absolwentów szkół o profilu zawodowym,
  • poznać zasady rekrutacji i wymagania stawiane przyszłym pracownikom,
  • wypróbować materiały do nauki słownictwa za pomocą Merge Cubes (z rozszerzoną rzeczywistością),
  • zapoznać się ze wskazówkami, jak najlepiej uczyć się języka niemieckiego oraz
  • dowiedzieć się, jak przygotować się do studiów w Niemczech.

Cała przedsięwzięcie trwało od godziny 9.30 do 13.00 i uczestniczyło w nim ponad 200 osób z całego kraju.

Była to pierwsza tak nowatorska inicjatywna, której techniczna organizacja, jak i merytoryczne przygotowanie prowadzących, były na najwyższym poziomie i zachwyciły chyba wszystkich.