{gallery}/galeria/55{/gallery}Piąte miejsce na Dolnym Śląsku w sztafetowych biegach przełajowych wywalczyły lekkoatletki ZSP w Sycowie trenowane przez Tomasza Grzesiaka

Finał dolnośląski, jak co roku, odbył się w Olszynie Lubańskiej. Sycowianki zakwalifikowały się do niego po zwycięstwie nad wszystkimi rywalkami ze szkół średnich w mistrzostwach powiatu oleśnickiego, które odbyły 29 września. W finale udział wzięły zwycięskie drużyny z prawie wszystkich powiatów naszego województwa, nie tylko amatorskie, bo także te mające w swym składzie zawodniczki klubowe. Sztafety startowały na trudnym, pagórkowatym terenie, na dystansie 12 km. Każda zawodniczka miała więc do przebiegnięcia po 1200 m. Po pierwszej zmianie Aleksandra Mikosiak dotarła 5 pozycji a, potem nasze kolejne biegaczki plasowały się na miejscach od 4 do 6. – Przez pewien czas była realna szansa na trzecie miejsce, ale klubowe przeciwniczki nie pozwoliły na odebranie tej pozycji – przyznaje Tomasz Grzesiak. Ostatecznie w tegorocznych mistrzostwach Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych sztafeta ZSP w Sycowie zajęła świetne 5 miejsce, pozostawiając za sobą kilka klubowych drużyn. Dziewczęta wraz z opiekunem dziękują dyrekcji szkoły za sfinansowanie przejazdu na zawody.

 

Dodaj komentarz