Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiego konkursu Mam haka na raka!

W miesiącu grudniu nasza szkoła przystąpiła do VII edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam haka na Raka”. Celem tego programu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez edukację oraz oswajanie młodzieży z tematem chorób nowotworowych (chłoniaka). Koncepcja programu „Mam haka na Raka” oparta jest na idei „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Honorowym patronem akcji została SPZOZ PRZYCHODNIA w Sycowie.

W ramach tego programu zostały przeprowadzone prelekcje dla uczniów naszej szkoły na temat nowotworu-chłoniak. Natomiast dnia 29 stycznia 2014 młodzież naszej szkoły pod opieką pani Beaty Warszewskiej, pani Joanny Zdulskiej oraz pani Magdaleny Molki-Przybylak z przygotowanym programem udała się do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie. Została przeprowadzona prelekcja przez panią Magdalenę Molkę-Przybylak oraz młodzież uczestniczącą w programie, gimnazjaliści wypełnili krótki Quiz. Spotkanie zakończyła krótka część artystyczna.

Dzień hakowicza w naszej szkole miał miejsce 4 lutego 2014 r. Przygotowaliśmy gry i zabawy dla uczniów naszej szkoły, przeprowadziliśmy ankietę oraz akcję zbierania kartek urodzinowych dla 6-cio letniej Nikoli chorej na raka. Uczniowie wspólnie tworzyli projekt plastyczny pod hasłem „Namaluj co kojarzy Ci się z rakiem”. Tego samego dnia na rynku w Sycowie zorganizowaliśmy happening dla mieszkańców. Skandowaliśmy hasła, rozdawaliśmy ulotki, przeprowadzaliśmy ankietę. 7 lutego 2014 zorganizowaliśmy wykład dotyczący chłoniaka dla społeczności Sycowa, który prowadził Radosław Chaber specjalista onkologii i hematologii dziecięcej. Po wykładzie zaproszeni goście obejrzeli krótki skecz o tematyce zdrowotnej, wysłuchali piosenki profilaktycznej oraz zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Uczniowie rozdali około 600 ulotek zawierających informacje na temat chłoniaka oraz możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań w Dolnośląskim Centrum Onkologii. W organizowaniu przedsięwzięcia pomagał nam radny pan Stanisław Biernacki.

Beata Warszewska Joanna Zdulska Magdalena Molka-Przybylak.

Dodaj komentarz