W dniu 20 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się wykład dr Janusza Łacha, pracownika Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Pan doktor jest także przewodniczącym Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Tematem prelekcji była relacja z podróży do Indii i Nepalu. Prowadzący z pasją dzielił się wrażeniami z wyprawy, opowiadając o wyczerpującym trekkingu i uroku najwyższych gór świata. Wartość edukacyjna prelekcji, zwłaszcza dla uczniów klas z rozszerzeniem geograficznym, jest nieoceniona. Opowieści o kulturze, krajobrazach i przyrodzie tej części świata z pewnością wzbogaciły ich wiedzę geograficzną. Piękne zdjęcia stanowiły tło całej relacji. Szczególną wartość naukową miały te, przedstawiające procesy rzeczne, stokowe i glacjalne – rozległe doliny, moreny. Doświadczenia osób, które osobiście przeżyły i zobaczyły różne części świata, są bezcenne. Dzięki nim uczniowie mają okazję poszerzyć swoją perspektywę. W wykładzie uczestniczyły klasy: 5TE, 3TPS, 2TPS, 2TE.