Dnia 22 października 2020 miał miejsce Szkolny Konkurs Wiedzy o Językach Europejskich.

Ile języków mamy obecnie na świecie?

W którym języku używa się cyrylicy?

Którą część mowy Niemcy zawsze piszą wielką literą?

Czy istnieje uniwersalny język migowy?

Na te i inne pytania mieli okazję odpowiadać uczestnicy Konkursu Wiedzy o Językach Europejskich zorganizowanego przez panią Aleksandrę Lubczyńską. W konkursie wzięli udział uczniowie technikum. Uczestnicy mieli szansę wykazać się wiedzą na temat m.in. języka rosyjskiego, włoskiego, niemieckiego, szwedzkiego oraz języka migowego, zaś na pytania konkursowe uczniowie odpowiadali w języku angielskim.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów klas drugich.

Trzy najlepsze wyniki otrzymali:

I miejsce: Stanisław Froń (2TLG)

II miejsce: Michał Górecki (2TLG)

III miejsce: Julia Kowalska (2TLa)

Wszyscy uczestniczy otrzymali dodatnie punkty z a aktywność. Wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi po powrocie do szkoły.