W dniach 16-20.10.2023 realizowano wspólny projekt w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery POD HASŁEM „TALENT I PRACA TO SIĘ OPŁACA” Nasza szkoła podjęła współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Olesnicy o/Sycow oraz inicjatorem Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Pod honorowym Patronatem Ministra Edukacji oraz Ministra Rodziny i Polityki Społecznej .
W ramach projektu nasi uczniowie mieli możliwość spotkania się z przedsiębiorcami którzy realizują swoje pasje oraz łączą pracę zawodową ze swoimi talentami o cieniach i blaskach takiej ścieżki zawodowej opowiedzieli w ramach spotkań:
Anna Irmina Oleszkiewicz absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu. Laureatka wielu nagród oraz autorka i wspolatorka wielu wystaw o zasiegu lokalnym regionalnym oraz miedzynarodowym
Kuba Zapolny – chłopak grający do tańca i do różańca, swoją muzyczną pasję łączy z pracą w ośrodkach kultury gdzie zajmuje się kształceniem młodych adeptów sztuki muzycznej
Seweryn Fryt absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia w Sycowie, gdzie uczył się gry na fortepianie. Kontynuując swoją muzyczną pasję, z powodzeniem ukończył klasę perkusji we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Obecnie jest studentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Filia w Kaliszu, gdzie kontynuuje swoją edukację i rozwija swoje umiejętności muzyczne.
Dodatkowo podczas zajęć Biznes i zarzadzenie oraz Podstawy przedsiebiorczosci realizowano temat : Talent i praca to się opłaca i omówiono możliwości wykorzystania różnorodnych talentow w pracy zawodowej oraz przeprowadzono testy predyspozycji zawodowych.
Na zajęciach plastyki temat : „Moje talenty” z których powstała szkolna wystawa.
Podsumowaniem był udział uczniów w Konferencji „Talent i praca to się opłaca” w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury, Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. starosta oleśnicki Slawek Kapica, przewodniczący Rady Powiatu Adam Horbacz, wicestarosta Stanisław Stępień, Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, dyrektor PCEiK Renata Marmajewska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Waldemar Grzędziak oraz dyrektor CKiW Przemysław Wróbel.
Działania Koordynowały i przeprowadziły Beata Warszewska , Paulina Syposz- Ciemny, Kamila Karbowska – Krzeminska