„Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.”
Steve Jobs
Otwarta firma to program, który stał się ważnym wydarzeniem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Co roku Otwartą firmę wspólnie z Fundacją Młodzieżowej przedsiębiorczości współtworzą szkoły, firmy, nauczyciele, wolontariusze, rodzice i oczywiście uczniowie.
W tym roku w naszej szkole dzięki współpracy z Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości z lokalnymi przedsiębiorcami i instytucjami oraz zaangażowaniu uczniów, udało się przeprowadzić szereg interesujących i inspirujących spotkań w różnorodnej tematyce.
Pracownik pracodawca – spotanie z HR KAM Menager Agro-Efekt Iwona Hercog.
Finanse – KędzierskiFinanse Marcin Kędzierski OVB Allfinanz Syców
Publiczne Przedszkole nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie – tam dzięki uprzejmości Dyrekcji mieliśmy możliwość odwiedzić placówkę zapoznać się z pracą intendenta/referenta oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego.
Przedsiębiorcom ich przedstawicielom oraz Dyrekcji Przedszkola składamy serdeczne podziękowania za otwartość, przyjęcie zaproszenia do współpracy poświęcony czas i inspiracje dla naszej młodzieży.
W aktywności Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wzięły udział klasy 1TE, 2TE, 2TLa, 2TLb 2TPS, 4TEG,4TE, Koordynatorem Szkolnym była Paulina Syposz-Ciemny.