5 lutego 2024 r. uczniowie klas drugich i trzecich technikum pojazdów samochodowych oraz technikum mechanicznego mieli okazję odwiedzić Politechnikę Opolską.
Celem wycieczki był udział w warsztatach zawodoznawczych oraz zapoznanie się uczniów z ofertą Politechniki Opolskiej.
Uczniowie klasy 2 technikum pojazdów samochodowych wzięli udział w szkoleniach warsztatowych: „Badania pojazdów na hamowni podwoziowej i silnikowej” oraz „Diagnostyka podstawowa pojazdów samochodowych”, klasa 3 TPS „Metodyka badań układów napędów pojazdów” oraz „Paliwa gazowe stosowane w samochodach”. Uczniowie klasy 2 technikum mechanicznego uczestniczyli w wykładach dotyczących obróbki skrawaniem.
Po zajęciach uczniowie zapoznani zostali z ofertą studiów na Politechnice Opolskiej ze szczególnym uwzględnieniem Wydziału Mechanicznego.
Uczniowie klas mechanicznych mogli zobaczyć jak wyglądają nowoczesne laboratoria, w których studenci zdobywają wiedzę i umiejętności.
Zajęcia prowadzili m.in. profesor Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej – Mariusz Prażmowski oraz dr inż. Andrzej Bieniek.
Opiekunami uczniów byli Paweł Dudycz, Radosław Wdowik i Bartłomiej Porzucek.