05 kwietnia 2024 r. podczas Targi Techniki Motoryzacyjnej Poznaniu odbył się finał XXX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej, w którym uczestniczyła drużyna z naszej szkoły. Technikum pojazdów samochodowych reprezentowali uczniowie którzy zakwalifikowali się do finału z pierwszego etapu: klasa 3TPS: Janek Piech, Kacper Dylewski, Mikołaj Kulawik, Oliwier Chruściel, Marcel Muszyński, Michał Brodziuch, Oliwier Chruściel, Karol Gońda, klasa 1TPS: Dawid Skoczylas, Kuba Pargieła i Mateusz Skoczylas.
Głównym organizatorem OTWS jest Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku. Patronatem OTWS objęli: Politechnika Poznańska, @Towarzystwo Techniki Motoryzacyjnej, Warsztat.pl, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i „Nowoczesny Warsztat” i Świat Opon.
Twarzą XXX edycji OTWS był Sebastian Kraszewski, znany jako Kickster – pochodzący spod Torunia motoryzacyjny youtuber, którego kanał śledzi ponad pół miliona obserwujących. Nasi uczniowie mieli okazję do bezpośredniego spotkania i okazjonalnej fotki.
Pierwszy etap finału Turnieju polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z 10 kategorii po 8 pytań. Odpowiedzi uczniowie udzielali przy pomocy zdalnych pilotów. W finale wzięło udział prawie pięciuset uczniów klas samochodowych z całej Polski.
Uczestnicy Turnieju mieli także okazję zwiedzić wystawy Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej.
Opiekę nad drużynami naszej szkoły sprawowali Radosław Wdowik i Bartłomiej Porzucek.