10 listopada 2023 r. Uczniowie pierwszych klas technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do firmy Pro Ascobloc w Sycowie. Firma ta jest wiodącym producentem mebli gastronomicznych i urządzeń ze stali nierdzewnej. Od 27 lat firma ta produkuje najwyższej jakości wyposażenie dla branży HoReCa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jakie materiały są stosowane w produkcji, jak wygląda nowoczesna technologia zapewniająca bezawaryjne użytkowanie mebli oraz urządzeń, higienę oraz ergonomię pracy. Pro Ascoblocjest częścią niemieckiej grupy Ascobloc oferuje również produkty marki DEBAG oraz AlexsanderSolia.
Bardzo dziękujemy prezesowi firmy Panu Krzysztofowi Jasikowi za oprowadzenie po firmie. Bardzo miła niespodzianka pod koniec wycieczki był poczęstunek dla każdego uczestnika oraz drobne upominki. Wycieczkę zorganizowały panie Anna Ochab oraz Magdalena Ryś – nauczycielki przedmiotów logistycznych.