3 października 2012 w Oleśnicy odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.  Udział w nich tradycyjnie wzięli podopieczni Tomasza Grzesiaka, mistrzowie powiatu z poprzedniego roku.

Świetnie spisała się sztafeta dziewcząt, która od piątej zmiany wyszła na prowadzenie. Każdy kolejny bieg w wykonaniu naszych zawodniczek to sukcesywne powiększanie zdobytej przewagi. ZSP ukończyło bieg na 1 miejscu, z dużą przewagą wobec następnej drużyny, trzeci rok z rzędu zdobywając złoto.

Wszystkie zawodniczki pobiegły świetnie, ale na szczególe podkreślenie zasługują Kasia Markowicz, która pobiegła najszybciej  wśród naszych dziewcząt, oraz Weronika Mielczarek, Magda Mateusiak i Ola Mikosiak- wszystkie miały drugi, prawie identyczny czas biegu.

Ze zmiennym szczęściem rywalizowała sztafeta chłopców z ZSP w Sycowie. Sytuacja wyklarowała się na 8. zmianie, kiedy to w walce o złoto zostały tylko dwie drużyny- sycowska i oleśnicka.  Zawodnik ZSP kilkakrotnie próbował wyprzedzać zawodnika II LO Oleśnica, jednak ten w niesportowy sposób blokował go, zabiegając drogę i uniemożliwiając wyprzedzenie. Według przepisów lekkoatletycznych takie zachowanie karane jest dyskwalifikacją, jednakże organizatorzy nie wyciągnęli żadnych konsekwencji wobec biegacza.

W rezultacie chłopcy z ZSP w Sycowie ukończyli bieg na 2 miejscu, ze stratą kilku sekund do pierwszej drużyny. Trener wraz z drużyną wnieśli protest do Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk” opisując zajście. Protest został rozpatrzony pozytywnie i 11 października 2012 oba zespoły z ZSP wystartują na Mistrzostwach Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku zawody te odbędą się w Olszynie Lubańskiej i  wystartują na nich mistrzowie powiatów w kategorii dziewcząt i chłopców z całego województwa.

W drużynie chłopców najszybciej trasę pokonali Dawid Płuciennik i Andrzej Midura, reszta zawodników miała bardzo dobre, zbliżone do siebie czasy.

Przy okazji biegów przełajowych wspomnieć należy o jeszcze jednym sukcesie ZSP w Sycowie. Reprezentacja szkoły chłopców startowała w Dolnośląskiej Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się na 27 września tego roku na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Podczas ligi zawodnicy startują na dystansie 100m , 400m, 1500m, skoku w dal, pchnięciu kulą i sztafecie 4x100m.

Po podliczeniu wszystkich punktów za poszczególne wyniki okazało się, że drużyna ZSP zajęła bardzo wysokie 6 miejsce, co jest świetnym wynikiem w finale wojewódzkim. Dodać należy, że kilku reprezentantów ZSP w Sycowie to zawodnicy MUKS „Olimpia” Syców, którego działalność jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Syców i życzliwości dyrektora ZSP w Sycowie.

Trener Tomasz Grzesiak gratuluje wszystkim zawodnikom sukcesu, dziękuje za udane starty i sportową postawę.

Dodaj komentarz