9 listopada 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. W czasie uroczystego apelu młodzież, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego włączając się tym samym w akcję „Rekord dla Niepodleglej” zainicjowaną przez panią Annę Zalewską Minister Edukacji Narodowej. Oprócz tego nasi uczniowie przygotowali krótką cześć artystyczną składającą się z pieśni, wierszy oraz scenek nawiązujących do tamtych doniosłych wydarzeń. Na koniec odbył się także konkurs śpiewania pieśni patriotycznych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Oprócz uroczystości szkolnych nasza młodzież uczciła ten dzień także udziałem w tworzeniu flagi Polski na sycowskim rynku – odpowiadając w ten sposób na zaproszenie SP nr 3 w Sycowie do wzięcia udziału w akcji „Syców biało-czerwony”.