{gallery}/galeria/g_106{/gallery}

28 marca uczniowie klasy 4TE przygotowali spotkanie z Panią Edytą Nawrot – przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy, oddział w Sycowie. Prelekcja – będąca realizacją programu Młody Obywatel – miała przybliżyć uczniom naszej szkoły – przyszłym absolwentom – ich możliwości na dzisiejszym rynku pracy. Program koordynuje nauczyciel WOS – Bartłomiej Porzucek.

W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy maturalne oraz 2A ZSZ. Uczniowie dowiedzieli się jakie formalności potrzebne będą do różnych form aktywności w ramach PUP – od rejestracji, po staże i dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Uzupełnieniem tych informacji było przedstawienie „zawodów przyszłości” – tych branż w których zapotrzebowanie na pracowników będzie rosło.

W ramach projektu Młody Obywatel 4 TE przygotowała również serię plakatów informacyjnych (można je zobaczyć do 4 kwietnia) których celem było ukazanie możliwości absolwenta nie tylko na rynku pracy ale i szans na dalszą edukację (studia, studium, kursy dokształcające, Liceum Dla Dorosłych – dwie ostatnie formy dostępne także w naszej szkole). Dla uczestników spotkania przygotowane zostały również ulotki informacyjne.

Dodaj komentarz