{gallery}/galeria/g_79/1{/gallery}31 marca 2011r. uczniowie klas trzecich Technikum uczestniczyli w VIII Ogólnopolskim „Dniu Przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Dzień przedsiębiorczości jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

*odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
*zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
*pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
*zwrócić uwagę na możliwość zmiany planów zawodowych i związanej z tym konieczności zmiany wyboru przedmiotów maturalnych
*uczestniczenia w Konkursie na Najlepszy Fotoreportaż z Dnia przedsiębiorczości.

Uczniowie odbywali praktyki w miejsca pracy wybranych przez samych siebie. Były to stanowiska pracy nie związane z zawodami, w których obecnie się kształcą, m.in. technika fizjoterapii, technika elektroradiologii, intendenta, nauczyciela chemii, fizyki, wychowania fizycznego, wychowania przedszkolnego, sprzedawcy, fryzjera, operatora Forwardera, cukiernika czy stolarza.

Dziękujemy wszystkim pracodawcom z terenu Sycowa, Międzyborza, Twardogóry  i okolic za włączenie się w zorganizowanie „Dnia Przedsiębiorczości”, który dał młodym ludziom poczucie satysfakcji w dokonywaniu wyboru dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie klas III Technikum
w Zespole Szkół Ponadgimnazjelnych w Sycowie
{gallery}/galeria/g_79/{/gallery}

Dodaj komentarz