W dniu 19 kwietnia 2018 r. dziewczyny z klasy II TE:  Anna Kokornaczyk (liderka), Magdalena Długowska, Aleksandra Gala, Alicja Jarzumbek, Eliza Szafrańska i Żaneta Walczak wzięły udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Politechnikę Wrocławską w ramach ogólnopolskiej akcji „ Dziewczyny na politechniki”. Akcja jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Jej celem jest przekonanie dziewczyn, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie.

Politechnika Wrocławska przygotowała liczne atrakcje dla przyszłych studentek. Dziewczyny miały okazję uczestniczyć w spotkaniach ze studentkami, odwiedzić budynki uczelniane, poznać kariery wspaniałych kobiet – inżynierek , a także zapoznać się z ofertą uczelni.

Punktem kulminacyjnym programu była gra miejska „Innowacja jest kobietą!”, która poległa na znalezieniu ośmiu punktów zlokalizowanych na terenie kampusu i wykonaniu zadań przygotowanych przez koła naukowe Politechniki Wrocławskiej. Dziewczęta musiały wykazać się wiedzą z przedmiotów ścisłych, a podczas zadań sportowych i obsługi urządzeń technicznych precyzyjnością, sprawnością i szybkością. Nasze dziewczyny wykonały wszystkie zadania perfekcyjnie, ale zabrakło trochę czasu, aby znaleźć się w najlepszej trójce. Sekcja Wioślarska AZS Politechnika Wrocławska zorganizowała indywidualną konkurencję na ergometrach. Tę konkurencję wygrała  nasza uczennica Magdalena Długowska. W 60 sekund przepłynęła dystans 283 metrów.

Dzień na Politechnice Wrocławskiej był bardzo udany. Gratulujemy dziewczynom wytrwałości w pokonywaniu trudności i liczymy, że w przyszłym roku również podejmą wyzwanie.