Pierwszego dnia wiosny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sycowskiej Grze Miejskiej  – Bironowie w Sycowie. Skład naszej drużyny: Faustyna Kłobucka, Ola Żuk, Żaneta Krawczyk, Wiktor Spychała, Kamil Gała z opiekunem B. Porzuckiem. W grze udział wzięły sycowskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej, Liceum Ogólnokształcące  oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

Łącznie 50 osób uczestniczyło w historycznej zabawie na terenie naszego miasta. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z historia Bironów oraz zabytkami w Kościele św. ap. Piotra i Pawła. W trakcie gry patrole wykonywały zadania w różnych punktach naszego miasta. Miały okazję posegregować fotografie miasta, odczytać zaszyfrowane wiadomości, wydostać się z zamkniętego pokoju, pozwiedzać i poznać tajemnice kościoła.

Kulminacyjnym punktem było wspólne wejście na wieżę kościelną, na którą wprowadził nas „książę Gustaw Biron”. Podsumowaniem gry było puszczenie przez uczestników lampionów „ iskierek do nieba” świadczących o historycznej pamięci na temat miasta Sycowa.

Organizatorami Gry był Hufiec  ZHP Syców im. 7 Łużyckiej Dywizji Piechoty oraz LO w Sycowie.