{gallery}/galeria/g_81/1{/gallery} 
28 kwietnia 2011
w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbył się I Powiatowy Konkurs Rachunkowości, którego celem jest propagowanie wiedzy z rachunkowości i finansów wśród uczniów Technikum w zawodzie technik ekonomista.
Honorowym gościem konkursu była Pani Beata Romaniuk właścicielka biura rachunkowego „Bilans”w Oleśnicy.
Do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych: Sycowa, Twardogóry, Świdnicy oraz Oleśnicy.
Podczas pięciogodzinnych zmagań uczestnicy rozwiązywali zadanie praktyczne i test z zakresu rachunkowości oraz dokonywali oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pani Beaty Romaniuk wyłoniła laureatów: w kategorii indywidualnej I miejsce zdobyła Kinga Mariasz uczennica ZSP w Oleśnicy,II miejsce Anna Przybylska uczennica ZSE w Świdnicy, III miejsce Lidia Markowicz uczennica ZSP w Sycowie. W kategorii zespołowej: I miejsce uzyskała drużyna z Sycowa (Lidia Markowicz, Inga Matuszewska ,Katarzyna Polan opiekun Bożena Orlikowska, II miejsce drużyna z Oleśnicy (Kinga Mariasz, Klaudia Gałka, Adrian Szurek opiekun Maria Machaj , III miejsce drużyna ze Świdnicy (Anna Przybylska, Joanna Walkiewicz, Robert Śmiłek opiekun Jolanta Banaszkiewicz i Małgorzata Wachowicz).Tego dnia młodzież miała możliwość nie tylko sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu rachunkowości lecz także zdobycia cennych informacji na temat prowadzenia biura rachunkowego oraz etyki zawodu księgowego przekazane przez właścicielkę biura rachunkowego Panią Beatę Romaniuk.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Anna Kocik doradca metodyczny ds. szkolnictwa zawodowego Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.
{gallery}/galeria/g_81/{/gallery}

Dodaj komentarz