„OJCZYZNA TO ZIEMIA I GROBY – NARODY, KTÓRE TRACĄ PAMIĘC TRACĄ ŻYCIE”

 

 

 

 

1 ZŁOTÓWKA NA RATOWANIE POLSKICH NEKROPOLII NA WSCHODZIE – ZBIÓRKA W ZSP SYCÓW DO CZWARTKU 24 MARCA,

ORGANIZATOR: P. RENATA ŻAK

Wielka społeczna akcja, dolnośląskie pospolite ruszenie pod patronatem  Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny Telewizja Wrocławska.

Chcemy zwrócić się do młodzieży , do uczniów i nauczycieli ZSP Syców, aby włączyła się do ratowania polskich nekropolii pozostawionych za wschodnia granicą. Wśród tych grobów które są zdewastowane i zapomniane, znajdują się mogiły dziadów i pradziadów młodych mieszkańców Dolnego Śląska. Wielu o tym nie wie, nie pamięta . Takiej świadomości nie przekazały rodziny. Ale jest okazja poznać historię swego rodu, a tym samym dzieje swojego narodu. Jest okazja aby przeżyć swoistą lekcje patriotyzmu.

Chcemy zaapelować do uczniów aby przekazali 1 złotówkę, symboliczną złotówkę na ratowanie polskich cmentarzy rozsianych za wschodnią granicą. 

Dodaj komentarz