3 kwietnia 2024 r. nastąpiło długo oczekiwane przekazanie do użytku wyremontowanego budynku C, który został wyłączony z użytkowania w roku szkolnym 2018/2019 z uwagi na zły stan pomieszczeń, a szczególnie warunki higieniczno-sanitarne związane z zawilgoceniem i zagrzybieniem ścian. Dzięki władzom Powiatu Oleśnickiego udało się zaradzić tej patowej sytuacji, gdzie uczniów przybywało, a liczba sal lekcyjnych musiała zostać ograniczona. Inwestycja kosztowała Powiat 1 056 870 zł. Cała społeczność szkolna jest niezwykle wdzięczna za finansowe wsparcie szkoły, które pozwoliło wyremontować 4 sale lekcyjne, toalety, korytarze oraz salę szkoleniowo-wykładową. Teraz młodzież ma stworzone doskonałe warunki do pracy i nauki, zwłaszcza, że rada powiatu przeznaczyła na wyposażenie wyremontowanych pomieszczeń dodatkowo 160 tys. złotych.

W uroczystości przekazania inwestycji uczestniczyły władze powiatu – m.in. starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, radni Renata Wojciechowska i Marek Rubik, sekretarz Halina Szydłowska, skarbnik Urszula Włodarczyk oraz naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Małgorzata Iwańska. Swoją obecnością zaszczycili nas także wykonawcy – firma AG-Bud z Ligoty Polskiej wraz z inspektorami nadzoru, dyrektorzy placówek prowadzonych przez powiat oleśnicki, emerytowany dyrektor szkoły,  władze Cechu Rzemiosł Różnych w Sycowie, nauczyciele oraz uczniowie. „Warto było czekać, jest pięknie” – podsumowała swoje wystąpienie dyrektor szkoły pani  Beata Mazurek.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Dawid Samulski