Europejski Dzień Języków Obcych uchwalony przez Radę Europy obchodzony jest co roku 26 września. Nasza szkoła również regularnie świętuje ten dzień. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach realizowanego w szkole projektu „Kompetentni nauczyciele gwarantem rozwoju kompetentnych uczniów.” W tym roku było wyjątkowo. Uczniowie całej szkoły przygotowali miniatury słynnych budowli z krajów całego świata, które obecnie można podziwiać na szkolnym korytarzu. Na wystawie w budynku A można podziwiać pomniejszone wersje takich zabytków jak Wieża Eiffle’a, Big Ben, Łuk Triumfalny, London Eye czy Krzywa Wieża w Pizie oraz wiele innych. Widok wszystkich prac to uczta dla oczu. Nasza młodzież spisała się na medal.

W wyniku głosowania wyłoniono autorów najlepszych prac:

I miejsce ex aequo: 3TLA i 3TPG

II miejsce ex aequo: 1BWC i 2BWB

II miejsce ex aequo: 1BWB i 1TE

Gratulujemy autorom wyróżnionych prac, jak również wszystkim pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w przygotowaniu tego przedsięwzięcia i tym samym sprawili, że wyszło pięknie!