15 marca 2024 ponad 800 maturzystów z Diecezji Kaliskiej, a w tym blisko 30 osób z naszej szkoły, pielgrzymowało na Jasną Górę. Młodzież modliła się w intencji pomyślności na egzaminie maturalnym i rozeznania swojej drogi życiowej. Maturzystom od samego początku towarzyszyli katecheci Pani Agnieszka Gołdyn oraz ks. Marcin Nowicki. Mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej przewodniczył Biskup Kaliski Damian Bryl. Podkreślał, że maturzyści przybywają do Matki Bożej w trudnym czasie wojny na Ukrainie. Zaznaczył też, że ten czas jest szczególny dla maturzystów z powodu zbliżającego się egzaminu dojrzałości i wyboru drogi życiowej. Na koniec pielgrzymki organizatorzy przywołali słowa św. Jana Pawła II — „Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od Was nie wymagali” — zapraszali młodych, by z tych słów uczynili prawdziwy skarb i wskazówkę na całe życie.