Znajomość języków obcych na rynku pracy ma kluczowe znaczenie. Powiedzenie, iż „Tyle razy żyjesz, ile znasz języków” sprawdza się w życiu codziennym. Kto zna języki ten przetrwa oraz zyskuje prestiż i uznanie.

Językiem niemieckim posługuje się ok. 100 milionów ludzi i należy on do dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie i najbardziej znaczących języków kultury.

Pięcioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie: Dominika Gretkowska, Klaudia Jokiel, Patryk Dobin, Szymon Mieszała i Dawid Król miało okazję przekonać się o tym osobiście. W dniach od 12.09.- 16.09. 2016 r. odbyli praktyki w malowniczym miasteczku Bawarii –  Kirchenlamitz, dzięki Thomasowi Jungerowi, który był „motorem” przedsięwzięcia. Dominika i Klaudia zapoznały się z pracą Centrum Handlowego „Nahkauf”, Szymon i Dawid poznali tajniki frezowania w Präzisionswerkzeugfabrik Kirchenlamitz a Patryk dbał o ogólny wygląd miasta.

Wyjazd uczniów możliwy był dzięki sponsorom: Jerzemu Kapciukowi z Ostrowa Wlkp., Henrykowi Musiale i Radosławowi Maciejowi z Kobylej Góry, Dyrekcji Zespołu Szkoły Ponadgimnazjalnej w Sycowie, Rodzicom, Stefanowi Knecht – Waldschmiede Kirchenlamitz, Firmie Transportowej „Jarczak” z Ostrzeszowa i Jerzemu Marcinkowskiemu.

Dodaj komentarz