1 czerwca 2017 r.  na boiskach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie odbył się turniej siatkówki plażowej.  Zawody rozegrane zostały w ramach finału powiatu oleśnickiego licealiady. Bardzo dobrze zaprezentowały sie drużyny gospodarzy. Uczniowie ZSP Syców zwyciężyli zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta obroniły ubiegłoroczny tytuł natomiast chłopcy sprawili miłą niespodziankę pokonując w meczu o I miejsce drużynę sycowskiego LO. Tym samym zespoły zapewniły sobie awans do finału strefy wrocławskiej, który odbędzie się w Strzelinie. Drużyny ZSP Syców wystąpiły w składach:
Dziewczęta – Blanka Krzywańska, Judyta Kałużna, Kornelia Powroźnik, opiekun: Dariusz Durzyński
Chłopcy – Jakub Zarycki, Kamil Koprzak, Filip Tajak, opiekun: Marek Laryś
Kolejność końcowa:
Dziewczęta: ZSP Syców, LO Syców, ZSP Twardogóra
Chłopcy: ZSP Syców, LO Syców, ZSP Twardogóra.

Pozdrawiam Darek Durzyński