{gallery}/galeria/g_142/1{/gallery}5 lutego 2013 r. uczennice Paulina Pusch, Katarzyna Chrapek, Karolina Markowicz i Barbara Chrapek (klasa IIIb Technikum Handlowego i klasa I c Technikum Ekonomicznego) wraz z opiekunem panią Bożeną Orlikowską przeprowadziły zajęcia dla dzieci w Publicznym Przedszkolu nr 3 im Małego Księcia w Sycowie.

Celem przedsięwzięcia było szerzenie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania. W zajęciach uczestniczyło 15 dzieci, w wieku od 4 do 6 lat. Wydarzeniu przyglądały się panie przedszkolanki oraz pani dyrektor.

Uczennice omówiły nową piramidę żywieniową i zasady zdrowego stylu życia. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Po prezentacji przyszedł czas na zabawę. Maluchy miały za zadanie odgadnąć, za pomocą dotyku, jaki owoc lub warzywo znajduje się w worku. Mogły zobaczyć z bliska wcześniej omawiane produkty. Dziewczyny przygotowały również wierszyk, który wskazywał to co dzieci mają teraz robić – przedszkolaki naśladowały ich ruchy. Dzieci zostały podzielone na grupy owoców, aby każda przygotowała owocową wyklejankę. Ich zadaniem było również odgadnięcie owocu lub warzywa o którym był wierszyk. Razem z dziećmi ustaliły zasady spożywania posiłków. Na koniec dzieci otrzymały sałatkę owocową, która bardzo im smakowała.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach, które pozwoliły im bliżej poznać owoce i warzywa, które są tak ważne w zdrowym odżywianiu. Po tych zajęciach na pewno większą uwagę zwrócą na to, że jedzenie zdrowych produktów nie musi być nudne. Dzieci przytuliły się na pożegnanie, dziękując za spędzony czas. Zarówno dla nich, jak i dla dziewczyn to przedsięwzięcie było ciekawym doświadczeniem.

{gallery}/galeria/g_142/{/gallery}

Dodaj komentarz