W dniach 22-25 czerwca 2018 r. pracownicy szkoły oraz emerytowani pracownicy szkoły wzięli udział w wycieczce do Zamościa i Lublina. W czasie podróży mieliśmy okazję zwiedzić Zamek Królewski w Lublinie – Kaplica Świętej Trójcy, stare miasto (kościół dominikanów, rynek oraz ratusz). Zamość zachwycił nas fragmentami murów obronnych, Rynkiem Wielkim z przepięknymi kamieniczkami, Ratuszem oraz dawnym Pałacem Zamoyskich. Mieliśmy okazję obejrzeć eksponaty zgromadzone w Muzeum Zamoyskim. Na murach obronnych dano nam okazje do wystrzału z armaty, tam też uzyskaliśmy Patent Puszkarza (dawniej obsługujący działo artylerzysta). Ostatniego dnia wyprawy odwiedziliśmy Guciów, Zwierzyniec oraz Szczebrzeszyn. Po roku intensywnej pracy w szkole wycieczka okazała się niezbędnym elementem rozpoczynających się wakacji. Przy okazji duże podziękowania dla biura turystycznego Kolumb z Wielunia za profesjonalną organizację.