Nadszedł czas na odbiór nagrody z konkursu  EUROMANIA – wybraliśmy się na wycieczkę do pięknej Brukseli. Droga była dość męcząca, w końcu ok. 16h w autobusie, ale dało nam to okazję do zawarcia nowych znajomości z innymi uczestnikami. Przede wszystkim celem naszej wycieczki było zobaczenie Parlamentu Europejskiego.

Zwiedziliśmy go oraz wysłuchaliśmy ciekawych wykładów o pracy Parlamentu. Następnie wybraliśmy się do Parlamentarium, czyli muzeum poświęconemu powstaniu Unii Europejskiej. Później mieliśmy okazję znaleźć się w Muzeum Broni (gdzie jest miejsce poświęcone zasługom Polaków w powstaniu Belgii) oraz na polu bitwy Napoleona pod Waterloo. Przejeżdżając przez dzielnice Brukseli podziwialiśmy piękne budownictwo tej miejscowości. Bardzo zauroczyła nas fontanna Manneken Piss, która jest tam bardzo charakterystyczna i można spotkać ją na każdym kroku w postaci pamiątek z Brukseli. Panoramę Brukseli podziwialiśmy z Atomium, czyli- monumentalnego modelu kryształu żelaza, powiększonego 165 miliardów razy. Został zbudowany z okazji Wystawy Światowej w Brukseli w 1958 (EXPO-58) jako symbol ówczesnych naukowych oraz technicznych osiągnięć „wieku atomu”.

Podsumowując wycieczka bardzo się nam spodobała, cieszyliśmy się, że mogliśmy tyle zwiedzić i każdy z nas chętnie wróciłby do tych miejsc.

Klaudia Gręda, Marta Smorawska, Patrycja Stefaniuk, Iwona Świątek i Damian Kulicki

Dodaj komentarz