10 czerwca 2013 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego Kapituła Wyróżnienia „DOLNOŚLĄSKI KLUCZ SUKCESU” na swoim posiedzeniu wyłoniła Nominatów XVII edycji „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” za 2012 rok. Wśród wyróżnionych w kategorii – Najlepsza szkoła, instytucja lub inicjatywa edukacyjna w prestiżowym gronie nominowanych znalazł się ZSP w Sycowie jako jedyna szkoła z powiatu i jako jedna z dwu szkół publicznych z województwa dolnośląskiego.

Kapituła Wyróżnienia „DOLNOŚLĄSKI KLUCZ SUKCESU” obradowała w składzie: Przewodniczący: dr Bogdan Cybulski Doradca Prezydenta Wrocławia, Józef Król Prezes PWiK Sp. z o.o. Bolesławiec, Sławomir Najnigier Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, dr hab. Jan Waszkiewicz  Profesor Politechniki Wrocławskiej, Henryk Gołębiewski b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Sławomir Hunek Prezes Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Rafał Jurkowlaniec Marszałek Województwa Dolnośląskiego, prof. dr hab. Leon Kieres Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Marek Łapiński Poseł na sejm RP, b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, dr hab. Andrzej Łoś Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, dr Ewa Mańkowska Wicewojewoda Dolnośląski, dr n. med. Paweł Wróblewski Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Ryszard Chruścicki Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.

Pełna lista nominowanych w tej kategorii:

Zespół Szkół nr 1 w Wałbrzychu im. Ignacego Paderewskiego

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angeusa Silesiusa w Wałbrzychu