24 maja 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie zostały zorganizowane po raz trzeci Dni Ziemi. Podobnie jak w ubiegłym roku do uczestnictwa zaprosiliśmy Studenckie Koła Naukowe z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Studenci przygotowali pokazy dla dzieci z przedszkoli z Sycowa. Koordynatorkami były Beata Warszewska i Bożena Orlikowska.

W tym roku dzieci mogły poznać jak należy opiekować się chorym psem. Kolejna atrakcją były żywe zwierzęta przywiezione przez studentów z koła naukowego Mephitis. Pokazy obejmowały – prelekcję ze zwierzętami na stoisku – naukę chwytania, możliwość wzięcia do ręki, osłuchania węża, jaszczurki. Odbyła się też prezentacja Studenckiego Koła Naukowego Antropologów „Jakie rozmaitości skrywają ludzkie kości”. Najmłodsi rozpoznawali rodzaje skór i futer zwierzęcych, tropy zwierząt leśnych, czy doświadczenia z zakresu biotechnologii, mikrobiologii (drobnoustroje).  Studenci pokazali budowę ula i opowiedzieli o hodowli pszczół oraz małych przeżuwaczy i zwierząt futerkowych.

Dodatkowo nasi uczniowie przygotowali dla dzieci stanowiska z pieczątkami, kolorowankami, balonami, czy segregacją odpadów. Wszyscy zajadali się świeżymi jabłkami i marchewkami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Dni Ziemi.

Dodaj komentarz