17 maja 2013 r. w naszej szkole odbyła się konferencja „Z logistyką na Ty”. Organizatorem konferencji było Lokalne Centrum Informacji Zawodowej przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie. Partnerem Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

W konferencji uczestniczyli uczniowie klas technikum logistycznego. Celem konferencji było propagowanie zagadnień logistycznych w środowisku szkolnym, poszerzanie wiadomości praktycznych związanych z logistyką, nawiązanie współpracy z przedstawicielami branży TSL, ukazanie znaczenia logistyki w wielu obszarach życia społecznego i gospodarczego.