Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie podejmowane przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

W ramach OTK 2017 w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Kariery pod hasłem „Ja na rynku pracy:moje talenty i moje kompetencje”. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli różnych uczelni wyższych z Wrocławia m.in. Wyższej Szkoły Bankowej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego a także w tym roku po raz pierwszy, przedstawicieli Wyższej Szkoły Zawodowej z Kalisza i Społecznej Akademii Nauk z Ostrowa Wlkp. Pracownicy Urzędu Pracy w Sycowie przeprowadzili wykład na temat wsparcia jakie oferuje urząd dla osób poszukujących pracy i rozpoczynających swoją karierę zawodową.

Mamy nadzieję, że zdobyte informacje pomogą młodzieży w wyborach związanych z dalszą nauką i pracą.