Kolejny sukces zanotowały na swoim koncie siatkarki i siatkarze naszej szkoły. 29.11. i 30.11.2017 r. w Hali Sportowej w Twardogórze  odbyły się Finały Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców w zawodach wystartowało po 6 reprezentacji szkół z powiatu oleśnickiego. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni zwyciężając w obydwu kategoriach. Dziewczęta nie tracąc w całym turnieju ani jednego seta rozgromiły w finale zespół IILO z Oleśnicy 2:0 (5,10), tym samym obroniły tytuł wywalczony w ubiegłym roku. Natomiast drużyna chłopców pokonała w finale zespół LO Syców 2:0. Dzięki tym zwycięstwom obie drużyny do kolejnego etapu rozgrywek, którym jest półfinał strefy wrocławskiej.

Kolejność końcowa:

Dziewczęta:

 1. ZSP Syców
 2. IILO Oleśnica
 3. I LO Oleśnica
 4. ZSP Twardogóra
 5. LO Syców
 6. ZSP Bierutów

Chłopcy:

 1. ZSP Syców
 2. LO Syców
 3. I LO Oleśnica
 4. ZSP Twardogóra
 5. II LO Oleśnica
 6. ZSP Bierutów

Skład dziewcząt: Blanka Krzywańska, Kornelia Powroźnik, Laura Kałużna, Marta Hibszer, Ada Marczak, Anna Stencel, Karolina Podgórska, Patrycja Krzywińska, Dominika świderska, Nicole Janiszewska.

Opiekun drużyny – Dariusz Durzyński.

Skład chłopców: Cezary Ciemny, Nicolas Dunajski, Arkadiusz Kotliński, Mikołaj Kupczak, Kamil Pietzonka, Gracjan Płuciennik, Filip Tajak, Jakub Turski, Jakub Zarycki.

Opiekun drużyny – Marek Laryś