{gallery}/galeria/g_124/1{/gallery}Grupa uczniów z klas II i III Technikum ekonomicznego w dniu 15 czerwca 2012r. uczestniczyła w specjalnym szkoleniu zorganizowanym przez Akademię Krajowego Rejestru Długów pt. „Jak prowadzić bezpieczny biznes w czasach niestabilności i niepewności gospodarczej?”

Przed szkoleniem Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy Sp. z o.o. oraz Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Krajowym Rejestrze Długów, pokazał uczniom jak funkcjonuje Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA, jak sprzedaje swoje usługi oraz jak obsługuje klientów. Na szkoleniu uczniowie dowiedzieli się, dlaczego przedsiębiorcy mają problemy finansowe, na czym dzisiaj polega bezpieczeństwo firmy, jak w praktyce minimalizować ryzyko związane z niewypłacalnymi klientami, jak bezpiecznie sprzedawać swoje produkty i usługi oraz jak skutecznie odzyskiwać pieniądze od dłużników. Część praktyczna szkolenia dotyczyła umiejętności obsługi systemu KRD przez Internet. Każdy z uczniów mógł sam sprawdzić, jak pobiera się raporty o potencjalnych klientach z bazy danych Krajowego Rejestru Długów oraz jak dopisuje się nierzetelnych klientów do ogólnopolskiego rejestru dłużników. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia szkolenia, dzięki temu mogą już dziś potwierdzić, że potrafią w codziennej działalności gospodarczej wykorzystać system KRD.
{gallery}/galeria/g_124/{/gallery}

Dodaj komentarz