W sobotę 18 listopada 2017 r. odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Turniej polega na zbudowaniu modelu turbiny wiatrowej według parametrów, które przedstawia organizator. Modele biorą udział w trzech konkurencjach: Największa moc”, Obroty przy obciążonym wale maszyny” i „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”. W tym roku dla szkół ponadgimnazjalnych konkurencje odbywają się tylko w 4 miejscach w Polsce. Nasza szkoła startowała we Wrocławiu i musiała zmierzyć się z 32 innymi drużynami.

Nasza drużyna pod nazwą LIBED WINGS zajęła 4 miejsce w konkurencji dotyczącej najwyższych obrotów osiągając wynik 693 obr./min.

W klasyfikacji generalnej nasza szkoła jest na miejscu 11 w klasyfikacjach wrocławskich.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.