{gallery}/galeria/g_137/1{/gallery}W ramach Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego grupa dwunastu uczniów z technikum mechanicznego i takiej samej grupy uczniów z technikum logistycznego z klas czwartych wzięła udział w wyjeździe specjalistycznym do nowocześnie wyposażonej placówki edukacyjnej do Szczecina, w dniach od 10 do 12 grudnia 2012 r.

Zajęcia praktyczne podzielone były na poszczególne bloki:

– programowanie obrabiarek CNC w systemie MTS,
– automatyka przemysłowa w pracowni CIM,
– podstawy automatyki (hydrauliki i pneumatyki) w pracowni PPA,
– obsługi sterowników programowalnych.

Łącznie uczniowie spędzili 20 godzin na zajęciach praktycznych, które zorganizowane były przez: Zachodniopomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie, Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie jak i Akademię Morską w Szczecinie.

Organizatorzy zadbali również o wypełnienie czasu pomiędzy zajęciami, jak i po zajęciach. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Katedrę św. Jakuba w Szczecinie, gdzie z wysokości 86 m podziwiali panoramę miasta, Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki, przespacerować się podziemną trasą turystyczną, która przebiega 17 metrów pod ziemią.

Zajęcia na Akademii Morskiej polegały na odwzorowaniu sytuacji w jakiej znajduje się kapitan statku podczas awarii. W symulatorze uczniowie poczuli na własnej skórze co dzieje się kiedy silnik odmawia posłuszeństwa na otwartym morzu.

Logistycy w tym samym czasie projektowali dokumenty spedycyjne, zajmowali się spedycją morską i drogową. Wcielali się w rolę właścicieli przedsiębiorstw i kierowali poszczególnymi procesami.

{gallery}/galeria/g_137/{/gallery}

Dodaj komentarz